Sodobni trgi so med seboj neverjetno povezani, pravzaprav kar prepleteni, torej je že težko poslovati s tujino, ne da bi hkrati postali že podjetje z globalno prisotnostjo. A tudi, če sploh ne poslujemo v tujini, imamo lahko poslovne partnerje po vsem svetu. Uvoz robe iz tujine na primer zahteva zanesljive partnerje na obeh skrajnostih logistične verige, pri tem pa je čisto možno, da pošiljke izvirajo s Kitajske ali katere druge daljne države, ki spremeni lokalno poslovanje v globalnega.
Res je sicer, da si lahko uvoz robe zelo olajšamo prav s tem, da sodelujemo z lokalnimi oziroma bližjimi tujimi partnerji. Še posebej tovrstno mednarodno poslovanje olajšajo gospodarski in politični sporazumi, predvsem trgovinske skupnosti, ki odpravijo veliko komplikacij. V takšnih primerih je za učinkovito globalno poslovanje ključnega pomena pravzaprav to, da se trudimo biti čim manj globalni.
Največ pritiskov bodo pri globalnem poslovanju čutila večja podjetja, ki so razvejana po tujih trgih in pričakujejo učinkovito poslovanje z oddaljenimi državami in številnimi tujimi partnerji. V takšnem primeru je lahko uvoz robe velik izziv. Pogosto gre namreč za tretje države, ki niso del skupnosti, ki olajšuje trgovanje med članicami. To pomeni, da bo treba uvoz robe ustrezno plačati, pričakujemo lahko na primer carinske pristojbine in plačilo davka na dodano vrednosti. Da bi ti postopki potekali kar najbolj gladko in tekoče, je pametno najeti strokovnjaka, ki bo pripravljen ta opravila v veliki meri prevzeti.
Pametno se je tudi prilagoditi razmeram na tujih trgih. Če bi res radi poslovali globalno, se bo treba pozorno posvetiti raziskavi trga ter načrtovanju vstopa nanj. Samo uvoz robe v ciljno državo še ni dovolj za uspeh – veliko bolj smiselno jem da kot partnerja zaposlimo logističnega strokovnjaka, ki bo prevzel odgovornost in skrbi v primeru težav z logističnimi in spremljevalnimi postopki pri poslovanju s tujino.